Publikacje

Najważniejsze i najbardziej aktualne materiały prasowe na temat szczepień przeciw COVID-19. Obalamy mity i tłumaczymy niewyjaśnione.

Czy szczepienie w ciąży jest bezpieczne?

Czy przyjęcie przez przyszłą matkę szczepionki przeciw COVID-19 jest bezpieczne? Kiedy najlepiej wykonać szczepienie? Czy można przyjąć preparat w okresie laktacji? I czym grozi infekcja u niezaszczepionej ciężarnej? Na ważne pytania odpowiada dr hab. nauk o zdrowiu Aleksandra Wesołowska, ekspertka zewnętrzna inicjatywy „Nauka przeciw pandemii”

Jak przygotować się do szczepienia przeciw COVID-19?

Szczepienia przeciwko COVID-19 to największa szansa na pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności. W jaki jednak sposób należy przygotować się do całej procedury, aby mieć pewność, że przebiegnie sprawnie i bezproblemowo? Inicjatywa „Nauka przeciw pandemii” przygotowała zbiór kluczowych rad i wskazówek dla pacjentów.

Zalecenia dot. informowania o szczepieniach przeciw COVID-19

Zestaw strategii, które pomogą w rzetelnym informowaniu o szczepieniach przeciwko SARS-CoV- 2 przedstawili naukowcy związani z inicjatywą „Nauka przeciw pandemii”. Wymieniają m.in. konieczność zaangażowania przekazujących fachową wiedzę niezależnych ekspertów, czy zwalczanie fake-newsów.

Wersja 2.0 białej księgi na temat szczepień przeciw COVID-19

Rada programowa inicjatywy „Nauka przeciw pandemii” publikuje zaktualizowaną wersję białej księgi pod tytułem „Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność” będącej kompendium wiedzy na temat szczepień przeciw COVID-19. Wydanie 2.0 publikacji zostało rozszerzone o rozdział omawiający technologię wektorową, na której bazuje kolejna dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej szczepionka przeciw COVID-19, a także zaktualizowane informacje na temat Narodowego Programu Szczepień.