Publikacje

Najważniejsze i najbardziej aktualne materiały prasowe na temat szczepień przeciw COVID-19. Obalamy mity i tłumaczymy niewyjaśnione.

Sukces nauki w walce z infodemią

W polskim społeczeństwie rośnie zapotrzebowanie na merytoryczną i sprawdzoną wiedzę zwalczającą dezinformację i krążące mity w dyskusji na temat szczepień przeciw COVID-19. Udowadnia to „Nauka przeciw pandemii”, która w ciągu miesiąca od powstania była przywoływana przez największe polskie media. Inicjatywa zrzesza uznanych ekspertów ze środowiska naukowego, a jej działalność skupia się na szerzeniu rzetelnej informacji dotyczącej szczepień przeciw COVID-19 oraz innowacyjnych technologii zastosowanych w szczepionkach.

Dlaczego warto się zaszczepić na COVID-19?

Wywiad z Piotrem Rzymskim, doktorem habilitowanym nauk medycznych z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, o białej księdze „Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność” stworzonej w ramach projektu „Nauka przeciw pandemii”, o szczepionce mRNA przeciw COVID-19 oraz o pandemii.

USERN i kilkanaście polskich podmiotów wspiera inicjatywę „Nauka przeciw pandemii” na rzecz szerzenia rzetelnych informacji dotyczących szczepień przeciw COVID-19

Przełamanie obaw społecznych i działania oparte na merytorycznej i sprawdzonej wiedzy mogą pomóc w zmianie postaw względem szczepień i tym samym przyczynić się do zatrzymania pandemii. Świadome tego jest środowisko naukowe i medyczne, dlatego wsparcie dla inicjatywy „Nauka przeciw pandemii” zadeklarowały media, organizacje i instytucje, w tym sieć naukowa, w skład której wchodzi 16 noblistów.